Az alapító kvartett üdvözletét küldi és muglimentesítési intézkedések keretében biztosítja az ide látogató mágusok és varázslények háborítatlan nyugalmát. Kellemes időtöltést kíván Roxfort diaries vezetősége.
Az alapító kvartett üdvözletét küldi és muglimentesítési intézkedések keretében biztosítja az ide látogató mágusok és varázslények háborítatlan nyugalmát. Kellemes időtöltést kíván Roxfort diaries vezetősége.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Torre de la Vela

Go down 
SzerzőÜzenet
Admin
Admin



Hozzászólások száma : 332
Csatlakozás ideje : 2012. Apr. 07.

Torre de la Vela Empty
TémanyitásTárgy: Torre de la Vela   Torre de la Vela I_icon_minitimeSzomb. Szept. 03, 2016 3:48 pm

leírás majd.
Vissza az elejére Go down
https://roxfortdiaries.hungarianforum.com
Admin
Admin



Hozzászólások száma : 332
Csatlakozás ideje : 2012. Apr. 07.

Torre de la Vela Empty
TémanyitásTárgy: Re: Torre de la Vela   Torre de la Vela I_icon_minitimeSzomb. Szept. 03, 2016 4:21 pm

[19:08:08] <@Kalandmester> Torre de la Vela
[19:10:06] <@Kalandmester> Vérvörös égbolt fogadta a sivatag Anyját, ki újabb emberi héjat hozott magával. Egy emlékektől, érzésektől, tapasztalatoktól megfosztott ösztönlényt.
[19:13:34] ChrisTaylor lassan és nehézkesen nyitja ki a szemeit. Arca ég a homoktól, amibe mélyen belesüppedt. Remegő karokkal tolja fel magát a földről ülő helyzetbe és néz körbe.
[19:16:25] ChrisTaylor körbenéz. Arcáról lesöpri az izzadtságtól odaragadt homokot és feláll. A feje rettenetesen hasogat és látása homályos, ami pillanatok alatt kitisztul a vérkeringés helyreállása után. A szélrózsa minden irányába körbefordul, de csak hatalmas üres pusztaságot lát maga előtt. A távolban egy város sziluettjét pillantja meg.
[19:19:34] <@ChrisTaylor> Hogy kerültem ide...? *Dünnyögi maga elé miközben célirányosan a város felé indul. Járása akadozó a homoktengerben, néha meg is botlik.*
[19:19:51] <@Kalandmester> A forróságtól hullámzik a levegő, valahol a távolban hiénák kacaja tölti be a végeláthatatlan homokrengeteget.
[19:21:32] ChrisTaylor a messziről jövő állathangok irányába kapja a fejét.
[19:21:49] <@ChrisTaylor> ~Jó lesz sietni...~ *Megszaporázza a lépteit. Tarkója bizsereg a félelemtől*
[19:24:34] ChrisTaylor néhány perc séta után a perzselő hőségben. Kitikkadtan és szomjúságtól kínozva megérkezik a városba.
[19:26:08] <@Kalandmester> A forróság szinte tapintható a levegőben, s bár a nap lemenőben, a homok izzó szénként sistereg a ráhulló izzadságcseppek alatt. A város jól kivehetően homokkőből épült, mely most vészjóslóan vérszín magasodik az utazó felé.
[19:27:20] <@Kalandmester> A kicsit sem kecsegtető boltíven különös égetett szavak díszlenek: Torre de la Vela
[19:31:35] <@Kalandmester> A boltíven túl ördögszekér fut a városon át, mintha a településen kívül álló levegő, odabent életre kelne.
[19:33:47] ChrisTaylor belép a városba. Érzi a levegő vibrálását szinte. Az utcák üresek, a házak lepukkantak és romosak. Teljesen üresnek tűnik.
[19:34:09] <@ChrisTaylor> Hello!? *Kiáltja el magát. Szíve a torkában dobog szinte.* Van itt valaki?
[19:34:55] <@Kalandmester> Hangja visszhangot vet a falakon, keveredve a tompa, alig hallható vízcsobogással.
[19:40:41] ChrisTaylor lassú és óvatos léptekkel jár a városban. Fejét sűrűn kapkodja. Tekintete inkább fegyvert keres mint élőlényt.
[19:53:27] <@Kalandmester> Az út a talpa alatt a boltíven túl már macskakővel van kirakva, amit különösmód nem lepett be a homok. A házak ugyan viharvertek, némelyik után egy egy felállított sátoros stand egészen újnak tűnik. Anyagaik színpompásak, nem fogott rajtuk az idő foga.
[19:56:49] ChrisTaylor közelebb sétál az egyik ilyen standhoz. Szokatlannak találja őket és a kíváncsisága felülkerekedik a félelmén.
[19:59:20] <@Kalandmester> A szemügyre vett stand hátul szárított portékát is rejt. Így megnézve fűszernek, gyógynövényeknek tűnnek, de akad még szárított gomba és néhány színpompás fiola is. Talán parfüm lehet.
[20:04:27] ChrisTaylor mindegyiket a kezébe veszi. Haszontalanok. Szétdobálja őket és a következő standhoz siet.
[20:08:53] <@ChrisTaylor> Mi ez a hely?... *kérdezi halkan magától mikor a következő stand portékáit túrja*
[20:09:14] <@Kalandmester> A választott stand kopottabb mint az előző. Pultra helyezett kis mérlegén szárított hús pihen néhány arany érmével, mintha gazdáik nagyon siettek volna elhagyni a helyet. Beljebb bőr tömlős kulacsok hevernek további kötegelt szárított hússal egyetemben
[20:10:34] ChrisTaylor kezébe veszi az egyik kulacsot és megrázza. Folyadékot talál benne. Kinyitja és beleszagol mi lehet benne.
[20:12:09] <@Kalandmester> Az aranyszín ital édeskés illatot áraszt az alkohol utánozhatatlan szagával keveredve.
[20:13:10] ChrisTaylor elfintorodik a szagtól, majd félredobva egy másikba szagol bele.
[20:15:59] <@Kalandmester> Az orrát romlott tej szaga üti meg.
[20:17:19] ChrisTaylor ezt még el is dobja undorában és az utolsó kulacsot is felcsapja.
[20:18:50] <@Kalandmester> Vörösbornak még nem mondható must pihen az üvegben. A szőlő illata egyszerre édeskés és fanyar.
[20:22:44] ChrisTaylor jobb híján ezt feltűzi az övére. Vízre számított, de a három opcióból valószínűleg talán még ebbe nem hal bele egyedül. Átkutatja a húsos csomagokat is, de gyorsan inába száll a bátorsága miután megérzi a szagokat. Tovább sétál a város főtere felé.
[20:23:32] <@Kalandmester> Visszanézve az előző standra, látszik, hogy az út célirányosan egyfelé vezet, akár csak a többi a peremterületről. Minden út egy felé fut, a centrum felé ahol egy toronyszerű építmény magasodik kitűnve a többi építmény közül koromfekete tégláival.
[20:25:07] <@Kalandmester> A főtér felé közeledve hangosodik a tompa vízcsobogás, mire belépve figyelhetett fel az erre haladó.
[20:49:05] ChrisTaylor felkapja a fejét a vízcsobogásra és keresi a forrását. Középen egy kút áll, de az teljesen ki van száradva. Hezitál, majd elindul a hang irányába.
[20:54:34] <@Kalandmester> Talpa alatt, az üresnek tűnő macskakövön csikorogva roppan valami, elméjét megkörnyékezi a felismerés, hogyan is nézzen, hogyan lássa azt, amit csak mágusok szeme vehet észre. Egy ösztön a legbelsőjéből, mely most kitörni vágyik.
[21:01:01] ChrisTaylor fején villámként suhan át egy kép. Mintha látott volna valamit egy pillanatra de nem tudta pontosan kivenni mi volt az. Erősen szuggerálja azt a pontot, ahol bevillant neki a jelenség. Próbál rákoncentrálni.
[21:04:23] <@Kalandmester> A pillanat egy morgásfoszlányt hoz magával és vihar előtti csendet...
[21:25:33] ChrisTaylor megrémül a hirtelen jött bevillanásoktól. Ijedten lép hátra párat, megbotlik és a szökőkútnak esik.
[21:29:45] @Kalandmester: A száraznak tűnő kút szinte porzik, ám amikor nekiesik mégis átnedvesíti a vékony iget, a homokkő szökőkút széle.
[21:31:14] ChrisTaylor ijedten ugrik el a kúttól és mered rá.
[21:31:18] @ChrisTaylor: Mi folyik itt?...
[21:31:26] @ChrisTaylor: KI CSINÁLJA EZT? *kiáltja bele a semmibe*
[21:33:12] @Kalandmester: Válaszul elégedetlen morgás tölti be a teret. A félelmetes hang felkúszik a gerincén borzongásba vonva az idegent.
[21:34:41] ChrisTaylor ijedten zihálni kezd és forgolódni a tengelye körül. Nem érti mi történik és teljesen pánikba esik. Ösztönei azt súgják rohanjon, de hova? Valamiért mégis a kíváncsisága kerekedik felül. Az előbb mikor koncentrált látott valamit. Egy apró foszlányt. Újra megpróbálja, ezúttal erősebben.
[21:42:17] ChrisTaylor hiába koncentrál. Nem lát semmit. Félelme összezavarja az elméjét.
[21:43:58] @Kalandmester: A morgás lassan teljesen elhal, ahogy Chris sem kiabál és zajong tovább.
[21:46:31] @Kalandmester: A nap rohamosan veszít erejéből. Az ég vöröse átadja helyét a sötét ibolyának, jelezve hogy hamarosan leszáll a teljes sötétség.
[21:52:17] @Kalandmester: Tétova, egyre közeledő léptek zaja töri meg a beállt csendet, majd egy idős nő hangfoszlányai állják útját a közeledőnek: - Ne nyúlj hozzá gyermekem... nem segíthetsz rajta. Az élete már a Sivatagi Gyilkos Ködé...
[21:52:51] @Kalandmester: Halk pukkanás után újra csend borul a térre
[21:54:29] ChrisTaylor körbenéz
[21:54:34] @ChrisTaylor: Ki van itt?
[21:55:02] @ChrisTaylor: Mutasd magad!
[21:55:55] @Kalandmester: A távoli hiéna és előbújó egyéb éjszakai állatok zaján túl semmilyen neszt nem hallani
[21:58:32] ChrisTaylor elhatározza, hogy mindenképp végére akar járni ennek az egésznek. Leveszi az oldaláról a kulacsot és nagyot húz belőle.
[22:02:04] ChrisTaylor miután felfrissült felszívva magát, minden megmaradt bátorságát összeszedve elindul a legnagyobb ház felé amit lát, remélve talál ott valamit
[22:03:55] @Kalandmester: Félig nyitott ajtajából, csupán egészen közelről látszik a kiszűrődő fény. Talán egy gyertyányi láng világíthat odabentről.
[22:09:22] ChrisTaylor kezdeti bátorsága megfontoltságba csap át. Mielőtt ajtóstul ronhan a házba az ablakhoz oson. Óvatosan beles rajta hátha lát benn valamit.
[22:09:54] @Kalandmester: halk, nagyon éles, magas hangon folyó vitába csöppen, amit hallani hall ugyan, de a muglivédelem miatt egyelőre aligha lát. - Mugli! - visítja az egyik testetlen hang.
[22:10:56] @Kalandmester: -Mágusz! - sikít a másik kis hangocska.
[22:11:07] @Kalandmester: -Mugli ha mondom!
[22:11:25] @Kalandmester: -Mágusz! Lászik a szemén. Csak úgy kutat utánunk.
[22:11:54] ChrisTaylor ízlelgeti a hallott szavakat. Mugli... Mágusz - mágus, gondolja - ... Tovább hallgatózik.
[22:16:05] @Kalandmester: - Nem kutat ez semmi után, legfeljebb vizet keres, az is kiüti a szemét. - Mintha csapna egyet a másikra, a vékonyabb hang méltatlankodva sipákol.
[22:17:48] @Kalandmester: - Nincen szemed hoszá... - Motyogja még oda egészen közel az ablaktól. Ha Chris nagyon figyel most apró szárnyak csapkodására lehet figyelmes, aztán egyszerűen abbamarad a különös kis társalgás.
[22:19:51] ChrisTaylor erősen koncentrál és úgy tűnik most sikerrel is jár. Lát valamit.
[22:22:42] @Kalandmester: A szobában kis fénygömb körül repked az ott maradt, gorombább kis arab szárnyasmanó. Homokszín bőrét halvány rózsaszín bőrszín fülek kezek és lábacskák teszik igazán törékeny látvánnyá. Szárnyai áttetszően csillognak a gömb fényében.
[22:24:03] ChrisTaylor eddig sem hitt abban, hogy száz százalékig normális. De most végképp azt hiszi megbolondult, de valahogy úgy érzi nincs szüksége félni a manótól, ezért arra az elhatározásra jut, hogy belép a házba és megszólítja.
[22:24:17] @ChrisTaylor: Őőőő.... hello!
[22:25:29] @Kalandmester: A kis manó ijedtében felrepül és nagyot koppanva a plafonon lepottyan a földre.
[22:26:37] @Kalandmester: - Fene vinné el a vaksi mágus mindenit... - feltápászkodik a földről sajgó fenekét simogatva. - Hát nem annak a piszoknak lett igaza...?
[22:26:45] @Kalandmester: - No mi kéne?
[22:27:19] @Kalandmester: A kis lény szúrós szemekkel vizslatja.
[22:28:18] @ChrisTaylor: Bocsánat... nem tudom hol vagyok... tudnátok... segíteni?
[22:29:26] @ChrisTaylor: Ott volt ez a kút... meg az a fura morgás és...
[22:29:29] @ChrisTaylor: Ti...
[22:29:39] @ChrisTaylor: Fura kis... izék! Már nem megsérteni akarlak!
[22:32:33] @Kalandmester: - Már nem megsérteni akarlak.. -utánozza sértődötten.
[22:32:49] @Kalandmester: -Fura izé aki mondja. Nagy tohonya dög!
[22:33:31] ChrisTaylor akarata ellenére elmosolyodik és védekezően feltartja a kezeit. Egy biztos. Ők nem fognak ártani neki.
[22:33:32] @Kalandmester: - Negundoval még soha senki nem beszélt így... pfúj mágusok pfúj és még egyszer pfúj
[22:33:37] @ChrisTaylor: Bocsánat!
[22:34:04] @ChrisTaylor: Negundo úr... Negundo ugye? *Próbálkozik hízelgéssel* Nagyon örülök a találkozásnak! Én Chris vagyok!
[22:36:15] @Kalandmester: A manó nagy sárgán csillogó szemeit a jövevényre emeli.
[22:37:06] @Kalandmester: - úr... ez tetszik nekem
[22:37:47] @Kalandmester: - Negundó úr meghallgatja lüke mágust, de ne raboljad az időmet, sok a dolog.
[22:37:47] ChrisTaylor remélte, hogy nem lány és elégedetten fújja ki a benntartott levegőt egy apró mosollyal.
[22:38:01] @ChrisTaylor: Hálásan köszönöm!
[22:39:23] @Kalandmester: - Jól van, jól. Nyögjed ki mi bajod.
[22:40:49] @ChrisTaylor: Őszintén. Én sem tudom. Itt ébredtem pár órája a sivatagban... nem tudom hogy kerültem ide, sem azt hogy egyáltalán honnan jöttem... innen, vagy máshonnan... fogalmam sincs... olyan érzés mintha.................. mintha nem is léteztem volna idáig.
[22:41:10] @ChrisTaylor: Aztán bejöttem ide a városba, hátha talán valaki tud segíteni, vagy felvilágosít de... itt is minden annyira... különös.
[22:41:24] @ChrisTaylor: Aztán volt az a kút... és az a morgás és...... egy hang... egy idős hang...
[22:41:39] @ChrisTaylor: Valami olyasmit mondott, hogy... Sivatagi köd... vagy fogalmam sincs.
[22:41:48] @ChrisTaylor: Nagyon be voltam kekszelve, tehát nem igazán tudtam mi történik.
[22:42:17] @Kalandmester: A kis manó menten megmerevedik a név hallatán és felpattan az ablakba, hogy rögvest körbe nézzen.
[22:44:04] @Kalandmester: - Minek ennyi fa a sivatagba... nem látok orromig se...
[22:44:20] @ChrisTaylor: Milyen fa?... *néz ki az ablakon*
[22:44:31] @Kalandmester: A muglikat távol tartó varázs eloszlásával megdöbbentő látvány tárul a mágus elé. A macskakövek illesztékein növények törnek utat kisebb fűcsomókkal tarkítva a pálmákkal és egzotikus növényekkel uralt teret. Középen terebélyes, csobogó szökőkút kapott teret, melyre néhány lépés távlatból a komor torony árnya vetül. A mesei táj szépségét csupán a szanaszét heverő emberi csontok, páncélok
[22:45:52] @Kalandmester: - Nem látsz a szemedtől? Vaksi mágus... - morog tovább a kis méregzsák
[22:46:51] @ChrisTaylor: Mi a f...? *Lép ki a házból, hogy meggyőződjön, hogy nem az ablak vetít hamis képet elé. Álmélkodva forgolódik körbe.*
[22:49:25] @Kalandmester: Nem csupán a tér kapott új arculatot. A város házai épen és színpompásan követik egymást, bár továbbra sincs sehol egy lélek a kis manón kívül mégis megmozdul egy hatalmas árny a torony alatt.
[22:50:31] ChrisTaylor reflexből oda kapja a fejét és figyeli mi történik.
[22:50:47] @Kalandmester: - Íjj a mindenit! Ez félig sem tréfa! - Kurjantja Negundó és eltűnik a ház rejtekében.
[22:51:44] ChrisTaylor utána néz
[22:52:01] ChrisTaylor figyelme egy pillanatra lankad, amíg a manót keresi
[22:52:03] @ChrisTaylor: Negundo?
[22:57:44] @Kalandmester: Pontosan ennyi időbe telik, míg az árnyékban rejtőző hatalmas szárnyait kitárja és a magasba reppenjen, hogy aztán pontosan Chris háta mögött érjen földet.
[23:00:54] ChrisTaylor egy szemvillanás alatt megperdül és szembe találja magát a lénnyel. Hátrahőköl.
[23:01:02] @Kalandmester: Hatalmas fejében éles, mindent látó szemei figyelik a területsértőt. Ezüstös pikkelyes bőre megcsillan a holdfényben, karmai az elhunytak csontjai között pihennek.
[23:01:50] @Kalandmester: A sárkány felséges látványt nyújt a kezdődő éjszakában.
[23:03:25] ChrisTaylor annyira leblokkol, hogy el sem szalad. Meredten nézi a sárkányt.
[23:04:29] @Kalandmester: A fenevad sem támad rá. Felé lép, majd szép lassan, lépésről lépésre körüljárja a férfit.
[23:05:19] @Kalandmester: Hatalmas termete hozzásimul a fákhoz, házfalhoz majd a kúthoz is mielőtt ismét megáll előtte.
[23:07:37] @Kalandmester: - Most még elmehetsz ember, ahogy jöttél. Ám ha elkezdődik a próba... - szemeivel sokat sejtetően végigpásztázza a csontok halmát.
[23:08:29] @ChrisTaylor: Miféle próba? *Kíváncsisága ismét felülkerekedik a gyávaságán*
[23:08:58] @Kalandmester: A kútból furcsa neszezés hallatszik, mintha valaki vagy valami éppen fulladozna.
[23:11:17] ChrisTaylor odakapja a fejét
[23:11:20] @Kalandmester: A sárkány szemei különösen csillognak. Ügyet sem vet a fuldoklóra. - Azt gondoltad feleletet kapsz majd? Próba mely megmutatja az igazi valód vagy elpusztít. Ennyit árulok el, nem többet
[23:14:41] @ChrisTaylor: És ha győzök?...
[23:17:54] @Kalandmester: Nem az én tisztem eldönteni. Az alkut Te kötötted halandó...
[23:18:21] @ChrisTaylor: Miféle alkut? Azt se tudom ki vagyok!
[23:18:32] @Kalandmester: Elhalnak a kút felől jövő hangok, mintha sosem lettek volna.
[23:19:13] @Kalandmester: Csap egyet hatalmas karmokban végződő lábával a férfi mellett.
[23:19:46] @Kalandmester: - Nem tartozom számadással! Mész vagy maradsz?
[23:20:05] @ChrisTaylor: Azt se tudom hova mennék...
[23:21:35] @ChrisTaylor: Mégis hogy hozzak így döntést?
[23:23:38] @ChrisTaylor: Talán itt megtalálom, hogy ki is vagyok...
[23:23:48] @ChrisTaylor: Ahogy azt te is mondtad.
[23:24:03] @Kalandmester: - A választásod tehát...
[23:24:10] @ChrisTaylor: Maradok.
[23:24:21] @ChrisTaylor: Tudni akarom mi folyik itt...
[23:25:58] ChrisTaylor nem érti, hogy mitől lett hirtelen ennyire bátor. A legnagyobb vágya, hogy itt hagyja ezt a helyet, ennek ellenére még mindig a kíváncsiság és az igazság hajtja.
Vissza az elejére Go down
https://roxfortdiaries.hungarianforum.com
 
Torre de la Vela
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Chat Archívum-
Ugrás: